пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

" СКОРБОТНА СВІЧКА ПАМ`ЯТІ СВЯТОЇ"

 Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.



До Дня пам'яті жертв Голодомору в нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка інсталяція під назвою "Скорботна свічка пам'яті святої"




23 листопада - День пам’яті жертв Голодомору.
У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
У 2006 році Україна офіційно визнала Голодомор геноцидом свого народу. Адже внаслідок штучних голодів загинули мільйони невинних людей.
Напередодні цього дня в бібліотеці села Гидерим було проведено годину - реквієм під назвою "Голодомор 33-го біль душі і пам'ять серця"
Бібліотекар розповіла присутнім , про жахливі події в історії України - загибель мільйонів людей, про трагедію , яка ховається за словом «голодомор».
Зачитала спогади односельців, які пережили голодомори 1921—1923, 1932 – 1933, 1946—1947 років в Україні.



📚📖Був проведений огляд літератури, який представив книжкові та періодичні видання про трагедію Голодоморів : документи, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Директор Б/К Чебан Альона продемонструвала відео перегляд під назвою "Три колоска в ціною в життя"






😔В День пам’яті жертв Голодоморів ми вшановуємо пам’ять мільйонів жертв геноциду, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.



Закликаємо усіх долучитися до щорічної всеукраїнської акції “Запали Свічку пам'яті у своєму вікні” 23 листопада о 16:00 годині.
Нехай увесь світ знає: ми пам’ятаємо! Ми – сильні!

четвер, 21 листопада 2024 р.

" ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ"


"Майдан живе, і буде жити,
Народ, що волі прагне, не здолать,
Бо правду, як Дніпро, не зупинити,
Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать."
О. Мороз


"Вільні творити майбутнє"- під такою назвою пройшла патріотична година в бібліотеці с, Гидерим
до Дня Гідності і Свободи.


21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.
Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 –лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

" 1000 днів НЕЗЛАМНОСТІ"

 


"... Одна тисяча днів ...
За якими поламані долі...
Одна тисяча днів...
За якими сто тисяч ночей...
Одна тисяча днів...
Смерть свій збір не вміщає в подолі...
Одна тисяча днів...
Ріки сліз, що пролиті з очей.'




"1000 днів незламності"- під такою назвою пройшла патріотична година в нашій бібліотеці.
Цей захід присвячений стійкості та незламності українців! Це 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ці дні стали випробуванням для кожного з нас, але водночас вони стали символом нашої мужності та єдності.
19 листопада 2024 року настає тисячний день повномасштабної війни в Україні – день, що став символом нашої незламності, та боротьби за свободу. За ці довгі тисячу днів український народ довів усьому світові, що він є народом вільних, сильних духом людей, які здатні захищати свої кордони, культуру та право на гідне майбутнє. Незважаючи на втрати, виклики та біль, українці щодня об'єднуються заради перемоги, доводячи, що незламність – це наша національна риса, наша сила і наше майбутнє.
Бібліотекар Полуденна Василина презентувала відвідувачам бібліотеки ,книжкову виставку "Не оголошена війна" а директор Б/ К провела відео перегляд "1000 днів війни"


Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв.
Схилимо голову перед тими, хто віддав своє життя і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!