Історія бібліотеки

Рік створення - 1921;
Адреса - с.Гидерим Подільського району Одеської області;
Години праці - з 8.00 до 17.00, перерва: з 12.00 до 13.00, вихідні: субота, неділя;
П.І.Б бібліотекаря - Полуденна Василиса Віталіївна;

Книжковий фонд на 01.01.16 складає 9570 примірників.







 Історія створення Гидеримської сільської бібліотеки починалося в 1921 році. Спочатку це була хата - читальня, яку організували селяни Корецький П.М., Чебан К.Ф., Гайдай М.Д., Цуркан Г.Ф., Корецький І.М., Доба М.І., Грабазей Н.І., які і були першими читачами. Вони збирали літературу, проводили спільні читання. Розмістили бібліотеку в клубному приміщенні, яке знаходилось в центрі села. Бібліотекарі часто змінювались, але фонд уже в 1938 році налічував біля 2 тисяч примірників. На той час бібліотека знаходилась в церковній сторожці.
В часи окупації всі книги були знищені, і тільки в повоєнний час, коли відновлювались всі об’єкти соцкультпобуту, відновили і бібліотеку. Розмістили її знову в клубі. В 50–х роках бібліотекарями працювали Полозенко Г.І., Кулініч Ю.Н., Осадчий М.А., які одночасно очолювали і клуб. На початку 60 – х років бібліотеку перевели в приміщення медпункту, завідувала нею Гуль Н.П., фонд на той час нараховував 4 тис. екземплярів. З 1968 по 1972 бібліотеку очолювала Чебан Л.М.
В січні 1972 року прийшла працювати молода жінка – Трончу М.В., яка пропрацювала на цій ниві до 2015 року. Марія Василівна все своє життя присвятила служіння книзі. Вона щиро любила свою роботу і цю любов до книг намагалася прививати всім своїм читачам, даруючи радість спілкування з книгою всім бажаючим.







В листопаді 2015 року Марія Василівна пішла на заслужену пенсію, а їй на зміну прийшла Полуденна Василиса Віталіївна. І хоча досвід роботи в бібліотеці в неї поки що невеликий, але в неї є велике бажання навчатися бібліотечній справі, щоб бути корисною для своїх односельців.
 На сьогодні до послуг 550 читачів бібліотеки пропонується книжковий фонд, який складає близько 12 тисяч примірників книг, брошур та журналів. Бібліотека тісно співпрацює з сільським Будинком культури та сільськими освітніми закладами у проведенні різноманітних масових заходів, формуючи добрий імідж бібліотеки у громаді.



Немає коментарів:

Дописати коментар