четвер, 21 травня 2026 р.

"Краса вишиванки : традиції і символи "

 


 "А українська вишиванка - диво,

У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши."


Всесвітній День вишиванки - подія, яка з простої студентської ініціативи перетворилась на міжнародне свято єдності, культури та самоідентичності.
Вишиванка - національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, який не переривається віками. Її передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію, в ній - енергетика добрих думок, побажання щастя, оберіг, який створюється людським серцем.


Вишита сорочка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягають у найважливіші дні життя або на свята, - це символ належності до роду та нації, ознака українськості. У наш час ще й один із символів, за яким вирізняють нас українців у глобалізованому світі.



Кожен стібок - це подих майстрині, кожен орнамент - історія, передана на полотно з любов'ю, де відчувається тепло, спокій і глибина.
Вишивка виконується за традиційними техніками: хрестиком, гладдю, низинкою, білим по білому, вони мають особливу енергетику, що надає впевненості й спокою.
З нагоди цього свята в нашому закладі пройшла краєзнавча година під назвою "Краса вишиванки : традиції і символи".




Директор Будинку Культури Чебан Альона та бібліотекар Полуденна Василина розповіли присутнім про історію виникнення цього свята. Про техніку вишивання у різних регіонах України,символіки , та мистецтва вишивання в нашому регіоні . Бібліотекар ознайомила присутніх з книго- виставкою-інсталяцією під назвою «Вишиванка - любов'ю створена краса».Також присутні мали змогу ознайомитися з вишитими рушниками , та орнаментами рукоділля майстринь нашого села Гидерим.


пʼятниця, 8 травня 2026 р.

" Пам`ятаємо! Перемагаємо!"

 "ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО!"

Під такою назвою в нашому закладі, біля меморіального пам'ятника, був проведений мітинг - реквієм присвячений до Дня Пам'яті та Перемоги у Другій Світовій війні.
На заході були запрошені діти війни, які пройшли жахіття того часу, та жителі нашого села.
8 травня ми схиляємо голови перед тими, хто захищав світ від нацизму під час Другої світової війни.



Для України цей день тепер звучить інакше. Раніше ми читали про війну в підручниках історії, а сьогодні пишемо її власною кров’ю та надлюдськими зусиллями.
Ми розуміємо ціну свободи краще за будь-кого в Європі. Мужність наших прадідусів і прабабусь сьогодні живе в кожному воїні ЗСУ.
Ми знаємо, що мир – це не просто відсутність пострілів, це перемога справедливості над агресією.
Ми згадуємо не лише солдатів, а й цивільних, дітей, лікарів – усіх, чиї життя забрала і забирає війна.

Хвилиною мовчання , та покдаданням квітів , вшанували пам`ять загиблих героїв-односельців.
Сьогодні ми не святкуємо «велич», ми вшановуємо людський подвиг. Ми дякуємо за можливість жити й боротися. Ми пам’ятаємо, якою ціною дається кожен світанок.
Слава всім, хто боровся тоді! Слава всім, хто боронить нас зараз!